Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Współpraca PETROLOT z LOTOS – Air BP

09-12-2015  Aktualność

PETROLOT, spółka z Grupy Kapitałowej ORLEN, oraz LOTOS – Air BP, spółka należąca do BP Europa oraz Grupy LOTOS podpisały umowę na magazynowanie paliwa lotniczego w bazie paliw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie.
 
Dzięki tej umowie PETROLOT zyskuje nowego klienta na świadczenie usług logistycznych, który będzie mógł składować paliwa w obrębie największego portu lotniczego w Polsce – Międzynarodowego Lotniska im. F. Chopina w Warszawie.
- Zawarcie umowy jest ostatnim elementem rozpoczętego w marcu 2013 roku projektu udostępnienia magazynu paliw PETROLOT dla dostawców oraz producentów paliwa lotniczego. Obecnie wszyscy dostawcy zaopatrujący statki powietrzne w paliwo lotnicze na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie korzystają z magazynu PETROLOT na równych zasadach, według jednolitej stawki cenowej – powiedział Ireneusz Wesołowski, Prezes PETROLOT – Nasza firma nie tylko przestrzega wszystkich światowych standardów obowiązujących na wiodących lotniskach świata, ale gwarantuje profesjonalizm personelu i otwartość na współpracę, zapewniając najwyższe standardy obsługi – dodał Ireneusz Wesołowski.
Baza paliw na warszawskim lotnisku, której właścicielem jest PETROLOT, jest wyposażona w infrastrukturę umożliwiającą dostawy paliwa lotniczego transportem kolejowym. Magazyny o łącznej pojemności 9200 m3 pozwalają na obsłużenie nawet trzykrotnego wzrostu zapotrzebowania na paliwo lotnicze dla lotniska im. F. Chopina. Baza jest dostępna dla każdego uczestnika rynku na atrakcyjnych i rynkowych warunkach. Działania te są elementem wdrożonej przez PETROLOT koncentracji działalności na usługowym magazynowaniu paliw lotniczych i świadczenia usług tankowania statków powietrznych.
PETROLOT Sp. z o.o. to największa polska firma świadcząca usługi w zakresie magazynowania paliw lotniczych oraz tankowania statków powietrznych. Dysponuje bazą magazynową o pojemności 18 tys. m³, prowadzi działalność w 11 lokalizacjach na terenie Polski. Posiada 44 autocysterny. PETROLOT zatrudnia 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników i posiada wiele certyfikatów jakości oraz świadectw potwierdzających najwyższe standardy obsługi przewoźników lotniczych w tym m.in. ISO 9001 – 2008 oraz AQAP – 2120:2009. Spółka rozpoczęła działalność 18 lat temu, a jej 100% udziałowcem jest PKN ORLEN.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN